بناي تاريخي معين التجار


اهواز به عنوان هتل اهواز مركز استان خوزستان ، فاصله‌ ۸۷۴ كيلومتري با تهران دارد . در استان خوزستان مي ‌توان بناهاي تاريخي بسياري يافت. طبيعت متنوع، در كنار تنوع قومي و مذهبي گردشگران زيادي را به خود جذب ميكند. آب‌ و هواي‌ اهواز گرم‌ و هتل اهواز مرطوب‌است . اين شهر هتل هاي اهواز زيبا و تاريخي كه در كتيبه هاي باستاني از آن نام برده شده ، از قديمي ترين شهرهاي خوزستان است  . شهر اهواز ۴۰ اثر و محوطه تاريخي ثبت شده دارد اين منطقه در زمان سلاطين عيلام شهري آباد  هتل اهواز و پر سكنه بوده است.  بناي معين التجار (خانه شيخ خزعل) در دوره ناصر الدين شاه قاجار ساخته شده است  و در حال هتل هاي اهواز حاضر  در اهواز، خيابان ۲۴ متري، خيابان كاوه غربي، نبش اول واقع گرديده است . اين كاروانسرا ذر كنار پل هتل اهواز سفيد و در بافت قديمي شهر است. اين اثر در تاريخ ۲۰ آبان ۱۳۷۷ با شمارهٔ ثبت ۲۱۵۸ به‌عنوان يكي از هتل هاي اهواز آثار ملي ايران به ثبت رسيده است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط چاپ | ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۱:۳۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

موزه آبادان


موزه آبادان يكي از موزه هاي كهن هتل پارسيان آبادان ايران است. اين موزه در سال 1338 با مجموعه آثاري از دوره مقابل تاريخ و آثاري از دوره هاي متاخر تا دوره قاجاريه و نيز آثاري از هنرمندان كارگاه هاي هنرهاي سنتي افتتاح شد. در برپايي اين موزه  هتل پارسيان آبادان مرحوم علي هانيال مساعدت بسيار كرد. ساختمان موزه با الهام از هتل كاروانسرا آبادان معماري سنتي ايران شكل گرفته است.اين ساختمان داراي گنبدي به ارتفاع 5.22 متر است كه متاثر از گنبد مقبره دانيال نبي شوش است. موزه آبادان در يك طبقه و داراي يك تالار اصلي و دو تالار جنبي است. تالار اصلي، محل نمايش آثار دائمي موزه هتل پارسيان آبادان از جمله آثار به دست هتل كاروانسرا آبادان آمده از شوش (هزاره اول ق.م) و آثار دوره صفوي و قاجاري است. همچنين آثار مردم شناسي و پوشاك هتل كاروانسرا آبادان سنتي مردم خوزستان نيز در بخش ديگري از موزه به نمايش گذاشته شده است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط چاپ | ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۱:۱۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

پارك جنگلي چاهكوتاه


 

پارك جنگلي چاه كوتاه  در روستاي چاهكوتاه (چاه كوتاه) از توابع بخش مركزي شهرستان بوشهر در 50 كيلومتري شمال شرقي بوشهر واقع شده است. روستاي چاهكوتاه در منطقه ‌اي دشتي استقرار يافته و بافت مسكوني متمركزي دارد.  چاهكوتاه از سطح دريا 30 متر ارتفاع دارد و آب و هواي آن در فصول پاييز، زمستان و بهار معتدل و در تابستان گرم و خشك هتل پلاس بوشهر است. روستاي چاهكوتاه از جنوب غربي به روستاي كنار آبادي و از شمال شرقي به روستاهاي تل اشكي و دويره محدود مي شود. توفان شن و تش باد (آتش باد) دو عامل اساسي مؤثر در اقليم و معماري اين روستاست. به دليل بالا بودن سطح آب هاي زيرزميني و عمق كم چاه هاي آب در گذشته، نام روستا چاه كوتاه ناميده شده است. قدمت هتل پلاس بوشهر اين روستا به اواخر دوره صفوي مربوط است. مردم روستاي چاهكوتاه، در حوادث جنگ هاي جنوب (ايران – انگليس) نقش فعالي داشته اند و آرامگاه هايي از آنها به جا مانده است. مردم روستاي چاهكوتاه به زبان فارسي با لهجه محلي سخن مي گويند، مسلمان و پيرو مذهب شيعه جعفري هستند. در دهه 1350 در اجراي طرح كنترل و مهار شن هاي روان، پارك جنگلي چاكوتاه احداث گرديد و كشت درختان كويري به منظور مهار هتل پارس تبريز پيشروي بيابان در هتل پلاس بوشهر اين منطقه رواج يافت. پارك جنگلي چاكوتاه، به يكي از نشانه هاي اصلي اين روستا تبديل شده است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط چاپ | ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۰:۵۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

بازار ماهي فروشان بوشهر


 

بازار ماهي فروشان بوشهر در سال ۱۳۴۵ خورشيدي ساخته شده است بازارچه قديمي عرضه ماهي و ميگوي شهر بوشهر از قطب هاي توليد و پرورش آبزيان مي باشد كه در خيابان شهداء، بازار روز واقع شده است. فضاي بازارچه ماهي و هتل پرواز بوشهر ميگوي بوشهر فاقد استانداردهاي مناسب بوده و مكان هايي كه در اين بازارچه آبزيان عرضه مي شود غير بهداشتي است. متاسفانه از اين بازار استقبال شاياني نميشود چرا كه فرسودگي اين بازارچه و قرار گرفتن آن در محل پر رفت و آمد شهر موجب ايجاد بوي بد و متعفن در هتل هيرون بوشهر مركز شهر بوشهر شده است، از اين رو خريداران ترجيح مي دهند تا هتل پرواز بوشهر ماهي مورد نياز خود را از دست فروشان ماهي يا فروشندگان مستقر در اسكله هاي بوشهر تامين كنند. علاوه بر اين كه فضاي اين بازار بسيار كوچك است، كسبه اين بازار نيز به جاي اين كه آبزيان خود را در درون مغازه عرضه كنند در درون سيني هتل هيرون بوشهر هايي قرار داده اند كه موجب سد معبر و برخورد عابرين با سيني ها مي شود كه اين باعث آلودگي بدن هتل پرواز بوشهر و لباس ها مي شود. سايت گردشگري ايران مكانبين اميدوار است تا مسئولين با رسيدگي به اين مكان ها هتل هيرون بوشهر كه مي توانند موجب رونق اقتصادي منطقه و جذب گردشگر شود را بازسازي نمايند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط چاپ | ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۰:۳۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

جزيره شيف بوشهر


جزيره شيف كه جزيره اي ماسه اي است در منتهي اليه تالاب حله كه از بهم پيوستن آب رودخانه شاهپور و دالكي بوجود آمده و در 12 كيلومتري شمال هتل دلوار بوشهر غربي شهرستان بوشهر و در 6 كيلومتري شمال بندر بوشهر واقع مي باشد جزيره شيف، روستايي است از توابع بخش مركزي در شهرستان بوشهر است و ميانگين ارتفاع آن از سطح دريا يك متر است به دليل هتل رميله عسلويه قرار داشتن گور شخصي شيخ سعد در اين جزيره كه مدتي حاكم آن بوده است بدين نام نيز معروف است و هتل دلوار بوشهر در سال 1327 ه . ش جزيره در اختيار احمد خان انگالي قرار گرفته و نام آن به شيف تغيير يافت. اكثريت جمعيت در جزيره شيف را از اهل تسنن شامل مي شوند. اهل تسنن و تشيع در اين جزيره در كنار همديگر به آرامش زندگي مي كنند و رابطه بسيار خوبي بين آنها برقرار است تعداد سه مسجد مربوط است به اهل سنت و يك مسجد نام مام جعفر صادق (ع) كه در سال 1375 بنا گرديده است در حيطه مديريت اعتقادي شيعيان فعال است. شيف در گذشته بندر حمل ونقل كالاهاي صادراتي و وارداتي هتل رميله عسلويه از ايران به كشورهاي خليج فارس و برعكس بود و احمدخان از صاحبان كالا ماليات مي گرفت، به اين معني كه تمام كالاها از تهران و اصفهان و شيراز بوسيله مال (چهارپايان) به شيف آورده مي شد و بعد بوسيله لنج به هتل رميله عسلويه كشورهاي خليج فارس حمل مي گرديد. محل ديگر جزيره بندرگاه است كه در جنوب جزيره واقع شده  هتل رميله عسلويه و اكنون مختصر آثاري از آن درجزيره ديده مي شود
ادامه مطلب
نوشته شده توسط چاپ | ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۰:۱۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

رزرو هتل دلوار بوشهر در رزرواسيون آريا


هتل دلوار در رديف بهترين هتل‌هاي بوشهر از گروه هتل‌هاي جهانگردي است كه انتهاي خيابان رئيسعلي دلواري و مجاورت شهرداري قرار دارد. اين هتل سه ستاره با امكانات و خدمات مطلوب مورد توجه مسافران و گردشگران قرار دارد. در اين سايت ضمن بررسي هتل دلوار جزييات، امكانات، خدمات و قيمت در صورت تمايل رزرو اينترنتي هتل جهانگردي دلوار بوشهر را انجام دهيد. مهمانسراي جهانگردي دلوار بوشهر داراي 65 واحد اقامتي نظير اتاق‌هاي يك، دو، سه تخته و سوييت است. واحدهاي اقامتي هتل با امكاناتي مانند يخچال، ميني بار، سرويس فرنگي، تلويزيون، تهويه مطبوع و ... تجهيز شده اند. امكانات عمومي جهانگردي دلوار پاركينگ، صندوق امانات، اينترنت در لابي و اتاق‌ها هستند، هم‌چنين در اين هتل هتل دلوار بوشهر رستوران با سرو غذاهاي متنوع و كافي‌شاپ از ميهمانان پذيرايي مي‌شود. بعد از گشت زدن در ساحل مي‌توانيد از رستوران قوام هم كه نزديك به هتل است غذا سفارش دهيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط چاپ | ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۹:۴۴ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

بوستان شغاب بوشهر


بوستان شغاب بوشهر از جمله بوستان هاي هتل بوشهر زيبا و تاريخي بندر بوشهر است كه در خيابان بهمني، خيابان ساحلي روبه‌روي بيمارستان نيروي هوايي بوشهر واقع شده است پارك شغاب بوشهر در زير خاك خود آثار مربوط به دوره ايلاميان را دارد. در هتل بوشهر حال حاضر از اين محوطه تاريخي به عنوان بوستان استفاده مي‌شود. قرار گيري پارك شغاب بوشهر در كنار ساحل خليج فارس چشم اندازي بي نظير و زيبا بدان بخشيده است و از سويي به دليل وجود امكانات تقريبا مناسبي كه در اين پارك براي گردشگراني كه به بوشهر سفر مي كنند تدارك ديده شده است پارك شغاب مي تواند براي مسافران نوروزي در تعطيلات هتل هاي بوشهر نوروزي و يا ساير گردشگران در ساير فصول سال، محوطه اي زيبا هتل بوشهر براي برپايي كمپ هاي آنان باشد تا علاوه بر امنيت از طبيعت و هواي لذت بخش پارك شغاب بوشهر نهايت استفاده را ببرند. البته گفتي هتل هاي بوشهر است بوستان هاي ساحلي ديگري در همين مسير يعني در كناره هاي جاده ساحلي بوشهر واقع شده است كه در صورت تراكم جمعيت گردشگران مي توانيد به سراغ آن پارك هاي ساحلي بوشهر هم برويد همچون هتل هاي بوشهر بوستان قوام بوشهر، بوستان صدف بوشهر، بوستان ساحلي بوشهر، بوستان مرجان بوشهر، بوستان صدف بوشهر، پارك دانشجو يا ساحل آب شيرين كن.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط چاپ | ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۹:۲۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

چاپ كارت ويزيت و چاپ تراكت

چاپ ديجيتال چيست؟ چاپ ديجيتال چاپ كارت ويزيت يكي از روش هاي تبديل چاپ تراكت تصاوير ديجيتال به محصولات چاپي است.اين روش معمولا شامل چاپ حرفه اي در تيراژهاي كم تعداد توسط نشر روميزي و ديگر منابع ديجيتال است كه بوسيله چاپگرهاي لارج فرمت و يا چاپگرهاي ليزري و جوهرافشان حرفه اي انجام مي شود.چاپ ديجيتال داراي هزينه بيشتري براي چاپ هر صفحه در مقايسه با روش هاي سنتي مثل چاپ افست است ولي اين قيمت بالاتر معمولا با صرفه جويي در هزينه هاي چاپ كارت ويزيت ديگري كه در تهيه پليت هاي چاپ انجام مي شوند براي تيراژهيا كم تعداد جبران مي شود.اين روش امكان چاپ بلافاصله پس از تقاضا در تيراژ محدود را فراهم چاپ تراكت مي آورد و امكان تغيير تصاوير و محتويات صفحه(اطلاعات متغير) در هر برگ چاپي را در اختيار مي گذارد.صرفه جويي در نيروي انساني و توان رو به گسترش  چاپ كارت ويزيت ماشين هاي چاپ ديجيتال در بالا بردن كيفيت،پايين آمدن هزينه تمام شده هر برگ چاپي و بالا رفتن تيراژ به اين معناست كه چاپ ديجيتال در حال رسيدن به نقطه رقابت با چاپ افست و حتي پيشي گرفتن از آن است. پس به طور كلي مي توان گفت كه چاپ ديجيتال نوعي چاپ است كه در آن بجاي بهره گيري از دستگاه ها چاپ تراكت و ماشين آلات دستي و نيمه اتوماتيك افست از دستگاه ها چاپ تراكت و ماشين آلات ديجيتال و تمام اتوماتيك استفاده مي شود و موجب كاهش بسيار زياد در زمان چاپ و همچنين بالا رفتن كيفيت چاپ مي شود گفتني است كه در روش چاپ ديجيتال چاپ كارت ويزيت كيفيت چاپ تراكت بدست آمده به مراتب بالاتر از چاپ افست مي باشد. در حال حاضر منظور از چاپ ديجيتال در بازار چاپ،عمدتا چاپ تونري با استفاده از انواع چاپگرهاي ليزري حرفه اي چاپ كارت ويزيت بر روي انواع كاغذ است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط چاپ | ۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۴:۵۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

باغ گياه شناسي تهران

اين باغ كه يكي از بزرگ هتل استقلال ترين باغ هاي گياه شناسي جهان محسوب مي شه، آب و هوايي نيمه خشك داره و ميزان بارندگي هتل اسپيناس پالاس متوسط ساليانه آن حدود ۲۴۰ ميلي متر است.هدف از احداث باغ گياه شناسي، ايجاد مجموعه اي از گياهان بومي و غير بومي در فضاي باز يا هتل استقلال در گلخانه ها است. باغ گياه شناسي هتل اسپيناس پالاس نقش مهمي در زمينه تحقيقات علوم گياهي و باغباني، آموزش عمومي و آشنا ساختن مردم با هتل اسپيناس پالاس اهميت و تنوع گياهان و لزوم حفاظت از آنها رو بر عهده داره. باغ هتل استقلال گياه شناسي واقع در كرج بسيار زيبا و ديدني در اين باغ طبيعت هاي زيباي جهان مثل كوه هيماليا، هتل استقلال پل چيني، درياي هتل اسپيناس پالاس خزر و ... شبيه سازي شده تا عاشقان طبيعت لذت ببرند و در فصل ارديبهشت گلاب گيري نيز دارندادامه مطلب
نوشته شده توسط چاپ | ۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۴:۴۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

كليساي مسروپ مقدس

كليساي مسروپ هتل مقدس  در سال ۱۹۴۱ رزرو هتل مشهد ميلادي توسط ارامنه ساكن همان شهر بنا گرديده است. پلان كليسا بازيليك ستوندار بشكل مستطيل در جهت شرق به غرب است كه محراب آن در قسمت شرقي قرار دارد. بر روي ديوارهاي شمالي و جنوبي نورگيرهايي دارد و احتمالا داراي چندين ورودي بوده كه در حال حاضر مسدود شده اند و تنها يك ورودي در سمت رزرو هتل مشهد غرب كليسا باقي است. بناي كليسا داراي زيرزميني است با دريچه هاي متعدد به سمت خارج كه هتل به منظور جلوگيري از نفوذ هتل رطوبت به داخل ساختمان بنا شده است و به همين علت نيز كف كليسا از سطح محوطه اطراف آن مرتفع تر ميباشد وجهت ورود به داخل كليسا پلكانهايي در جلوي ورودي غربي تعبيه شده است.  رزرو هتل مشهد برج ناقوسخانه بالاي اين پله ها قرار دارد. سقف كليسا به جزدر قسمت محراب كه بالاي آن گنبد با نورگيرهاي متعددي تعبيه شده هتل است با شيرواني پوشانده شده است. در اطراف كليسا ساختمان هاي اداري رزرو هتل مشهد و مدرسه ارامنه مشهد قرار دارد. بعلت كاهش تعداد ارامنه ساكن اين شهر اين كليسا فقط در هتل ايام اعيد مذهبي ارامنه فعال ميباشد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط چاپ | ۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۴:۳۴ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |